Aktuálně...

Zimní zahrady

Zimní zahrada je stále častěji používaným prvkem rodinných domů. Zimní zahrada prosvětlí váš dům, zajistí další obytnou místnost, která se stane místem relaxace a odpočinku v bezprostředním kontaktu s přírodou po celý rok. Tento trend má své kořeny v Anglii, kde byly zimní zahrady nedílnou součástí moderních vil.

Konstrukce zimních zahrad je navrhována z konstrukčních materiálů jako hliník nebo plastové profily. Obvodové stěny mohou být v pevném provedení, ale samozřejmě je lze opatřit křídlovými nebo posuvnými dveřmi či okny nejrůznějších typů, dle přání zákazníka. Stěny mohou být také navrženy jako celo posuvné. Střecha zimní zahrady může být plochá nebo oblouková, opatřená větracími okny s ručním nebo elektrickým ovládáním.

Povrchová úprava konstrukce se řídí dle požadavků zákazníka. Můžete si vybrat z široké škály nátěrů v odstínech RAL nebo práškové lakování – KOMAXIT. Často doporučujeme využít přírodního efektu leštěného hliníku, nejen pro svou nadčasovost, ale především pro snadnou údržbu.

Jako zasklívací materiál obvodových stěn se může použít polykarbonátových komůrkových desek LEXAN nebo izolačních dvojskel. Použitý materiál závisí na vašem využití zimní zahrady. Pokud chcete zachovat dokonalý výhled do okolí, doporučujeme dvojskla, která zajistí maximální estetický efekt zimní zahrady. Naopak pokud chcete prostor opticky oddělit a zachovat tak jeho intimitu, pak doporučujeme LEXAN, který dodáváme v široké škále odstínů a tloušťce. Finančně nákladnějším matriálem je izolační dvojsklo, ale pokud máte v úmyslu v zimě tuto zahradu vytápět, projeví se volba dražšího materiálu na vytápěcích nákladech.

Ukázky zimních zahrad můžete shlédnout ve fotogalerii, v sekci Zimní zahrady.


Zastřešení bazénů

Zastřešení bazénu výrazně prodlouží dobu jeho užívání (min. o 3 měsíce) a sníží náklady na jeho údržbu a to převážně na čištění a ohřev vody. To jsou obecně známé věci, které potvrdí každý majitel bazénu.

Zastřešení je možno provést několika způsoby. Nejmodernějším trendem jsou samostatné posuvné obloukové segmenty, kde je možnost zastřešení odsunout úplně mimo plochu bazénu. Výhodou tohoto řešení je rychlá a jednoduchá montáž a téměř žádná údržba. Druhým způsobem je pevné zastřešení, kde mohou být posuvné obvodové stěny. S tímto exkluzivním řešením se venkovní bazén může stát součástí vašeho domu a můžete ho využívat po celý rok.

Ukázky jsou k shlédnutí ve fotogalerii ,v sekci Zastřešení bazénů.

12. 11. 2012
Světlík - Jičín (náhled)